Світлопрозорий фасад

 

Сьогодні всі сучасні компанії, які надають послуги проектування, передбачають у своїх схемах цілий комплекс ізоляційних матеріалів. Адже довговічність і надійність конструкції обумовлена якістю всіх використовуваних при монтажі матеріалів. У сучасних конструкторських рішеннях для конструкцій похилих і вертикальних сегментних фасадів із метою захисту від проникнення зовнішньої вологи необхідно проклеювати герметизуючу стрічку. Найкраще застосовувати бутилові стрічки на алюмінієвій основі.

 

Недостатня герметизація виникає в місці з'єднань стійкових і ригельних капотів. Елітні системи пропонують використання спеціальних вулканічних куточків для вирішення цієї проблеми, але навіть вони не можуть повністю гарантувати відсутність протікань. З цієї причини саме високоякісна бутилова або бутилкаучукова стрічка є запорукою герметичності всієї системи.

 

Світлопрозорі фасади є одним з наймодніших й актуальних архітектурних рішень. А конструкції на алюмінієвому каркасі здаються ще більш невагомими та ще сильніше розмивають кордони між внутрішнім і зовнішнім світом. До того ж, світлопрозорі фасади допомагають економити, оскільки зменшується споживання електроенергії для освітлення.

Саме системи з алюмінієвого профілю визнані найнадійнішими, вони не схильні до корозії. Дерево або пластик не можуть дати такої міцності, як цей метал. Саме тому скляні фасади з алюмінієвим профілем так популярні для споруд великих розмірів.


Виділяють 3 види фасаду за типом кріплення скла до алюмінієвого фасаду:

• Стійко-ригельний алюмінієвий фасад. Тут склопакети фіксуються із зовнішньої сторони на притискні планки. Більшість конструкторів виділяють цей метод кріплення як найнадійніший.
• Напівструктурний скляний фасад. Усередині приміщення розміщена планка, а зовні знаходяться слабо помітні притискні лапки. Вони й фіксують скло. Конструкція такого фасаду виглядає легшою й більш витонченою.
• Структурний фасад позбавлений будь-яких зовнішніх підтримуючих елементів. Тому він виглядає найбільш вражаюче. Стійкість такої конструкції забезпечує спеціальний структурний силіконовий герметик.

 

Надійність фасадної конструкції залежить від якості всіх матеріалів, які використовуються при монтажі, у тому числі й від ізолюючих, які покликані захистити конструкцію від атмосферних несприятливих явищ. Як надійну й довговічну ізоляцію рекомендують використання стрічок на бутиловій основі з алюмінієвої фольги ALENOR BF-FR. Це спеціальна фасадна армована бутилкаучукова стрічка, яка характеризується постійною клейкістю герметизуючого складу, еластичністю, відмінною адгезію до робочих поверхонь різних матеріалів, у т. ч. скла, алюмінію, сталі, полімерів та ін.

 


У більшості передових системи передбачається зазор у 1-2 мм між декоративними кришками на стійках і ригелях. Виділяють такі його основні призначення:


•   компенсація деформацій. У разі великих температурних перепадів притискна планка та кришка відчувають деформацію. Тому такий компенсуючий шов забезпечує вільну деформацію даних елементів і збереження між ними міцного зв'язку;

•   притискна планка ригеля не повинна утримувати воду. Тому бутилову стрічку проклеюють у всіх потенційно небезпечних місцях, і вона стає надійним захистом від протікання, оскільки при наклеюванні заходить під притискну планку стійки.

 

Із метою герметизації скляних фасадів застосовується еластична бутилова стрічка ALENOR FR. Її використовують для паро- та гідроізоляції, а також ущільнення з'єднувальних і конструкційних стиків у будівництві. Це абсолютно адаптований ізоляційний матеріал для герметизації примикань і стиків світлопрозорих фасадів, зенітних ліхтарів, світлових смуг, зимових садів. Навіть при високому вітровому тиску стрічка надійно захищає шов від проникнення повітря та вологи. Має відмінну адгезію до скла, алюмінію, сталі, цинкової жерсті, дерева тощо.

 

Багато компаній, які займаються реалізацією та встановленням профільних систем, надають клієнтам ізоляційні матеріали в комплекті з системами. Ці продукти часто відрізняються завищеною вартістю та не завжди бездоганною якістю. Тому ідеальною альтернативою стає асортимент бутилкаучукових стрічок ТМ Аленор.

 

При виконанні зовнішньої герметизації скляного фасаду важливо враховувати мінімальну ширину приклеювання стрічки до краю склопакета. Цей показник повинен бути від 5 мм. Саме при такій ширині приклеювання можна говорити про найбільш якісну герметизацію. Сьогодні переважна більшість фасадних систем має ширину зовнішньої планки 50 мм. При цьому варто враховувати, що гідроізоляційна стрічка не повинна виходити за краї притискної кришки, бо це видно відразу й дуже псує зовнішній вигляд конструкції. Таким чином, оптимальна ширина стрічки необхідна 45 мм, як у ALENOR BF-FR. На склопакет у цьому випадку буде заходити 5 мм стрічки.

 

Ця стрічка відрізняється чудовою адгезією до більшості використовуваних сьогодні будівельних матеріалів. Вона проста в монтажі, тому може використовуватися як фахівцями, так і приватними забудовниками. Продукція стійка до несприятливих атмосферних явищ, УФ-випромінювання, не схильна до корозії. Вона відрізняється відмінним показником еластичності та високим рівнем клейкості.