Ремонт та герметизація скляній покрівлі, зенітних ліхтарів

Зенітні ліхтарі

Об'ємні світлопрозорі конструкції, розташовані на даху будівлі для створення додаткового, а іноді і основного, джерела денного світла, - це зенітні ліхтарі. Вони можуть мати різні форми, ідеально вписуючись в архітектурний ансамбль і доповнюючи його. Зенітні ліхтарі можна зустріти на дахах промислових будівель, складів, але також часто вони є частиною покрівлі ТРЦ, офісних будівель і приватних будинків.

Ці додаткові джерела денного світла архітектори рекомендують встановлювати:

• в оранжереях, теплицях і зимових садах для кращого розвитку рослин;
• у басейнах, різних спортивних комплексах для економії електрики та додаткової вентиляції;
• у ТРЦ, багатоповерхових будівлях (пентхауси), приватних будинках як архітектурне рішення і для економії електроенергії вдень;
• як частина покрівлі великих виробничих організацій для створення необхідних умов праці для персоналу;
• на пласких дахах великої площі;
• у підземних спорудах.



Поділяють види зенітних ліхтарів або за типом конструкції: глухі та відкриті, або за формою: пірамідальні, купольні, прямокутні, багатоскатні тощо.
Функціональні та технічні властивості зенітного ліхтаря:


• Створює сприятливий клімат
На відміну від стандартного вікна, зенітний ліхтар впускає в будинок в 2-3 рази більше денного світла. А світлі приміщення позитивно впливають на емоційний стан і працездатність людей. Також конструкції, що відкриваються, є додатковою вентиляцією в погано провітрюваних приміщеннях.


• Економія електроенергії
Ті ж характеристики - гарне пропускання світла та природна вентиляція - допомагають економити на освітленні та приладах вентилювання.


• Ефективне димовидалення, зниження ризику пожежної небезпеки



У будівлях із підвищеною протипожежною безпекою можливо влаштувати зенітний ліхтар з функцією відкривання.

Сама конструкція зенітного ліхтаря складається з самонесучого алюмінієвого каркаса та розжареного високоміцного скла. Останнє дуже складно розбити, але якщо пошкодження все ж трапиться, то осколки такого скла являють собою притуплені дрібні уламки, безпечні для людини.
Гідроізоляції зенітного ліхтаря необхідно приділити особливу увагу, оскільки навіть найдрібніший витік буде помітний відразу і внесе зміни до мікроклімату приміщення. Найчастіше для ізоляції тріщин використовується фольгована стрічка, така як ALENOR BF з бутилкаучуковим герметизуючим складом. Відмінними рисами даного матеріалу є:

• стійкість до механічних пошкоджень та атмосферних явищ;
• еластичність;
• гарна адгезія до різних матеріалів робочої поверхні;
• міцне прилипання навіть до вологих і мокрих поверхонь, без втрати якості шва;
• простота використання;
• екологічність;
• тривалий термін експлуатації.




Світлові смуги

    Світлові смуги являють собою стрічкові світлопрозорі конструкції для зенітного освітлення. Вони створюють найбільш рівномірне природне освітлення будівель різного призначення. Світлові промені, які потрапляють в приміщення за допомогою світлових смуг, більш ефективно поширюються по всій площі, ніж той світ, що пройшов через звичайне вікно. За наявністю окремих елементів конструкції, що відкриваються, світлові смуги сприяють якісному провітрювання приміщення і створенню сприятливого мікроклімату. Також вони ефективно виводять дим назовні.

У яких приміщеннях рекомендується облаштування світлових смуг:

• промислові об'єкти під землею, заводи, фабрики, склади;
• зимові сади, оранжереї;
• басейни, спортивні комплекси;
• ТРЦ, адміністративні та офісні будівлі;
• заміські будинки, котеджі.


Так звані шедові ліхтарі є різновидом поздовжніх стрічкових світлових смуг. Являють собою однобічні конструкції з нахилом. Засклена сторона таких світлових смуг завжди розташована в північній частині покрівлі, оскільки установка шедового ліхтаря здійснюється на підприємствах, куди не допускається попадання прямих сонячних променів.


Щоб уникнути протікання таких конструкцій, необхідно облаштувати якісну гідроізоляцію вразливих місць світлових смуг. Еластична бутилкаучукова стрічка ALENOR K2 створена саме для цього. Виріб має дві клейких робочих поверхні, відрізняється гарною адгезією до більшості видів робочих поверхонь, еластичністю по всій довжині. Стрічка проста у використанні й довговічна.

 


Скляна покрівля

Світлопрозорі конструкції стають основним компонентом та ознакою сучасних стилів дизайну екстер'єру та інтер'єру. При цьому в будівництві застосовується тільки безпечне багатошарове або загартоване скло. Прозорі конструкції додають будівлі легкості, виразності, технологічності й дозволяють насолоджуватися красою природи із заміського будинку або величчю мегаполісу з кабінету офісного центру

Незвичайний тип покрівлі - скляна - дозволяє запускати в приміщення безліч сонячного світла. Це справжня «жива небесна стеля», дизайн якої змінюється залежно від часу доби й пори року. Моду на скляну покрівлю швидко перейняли наші проектувальники, тому в Україні вже можна зустріти котеджі зі світлопрозорого даху.

Щоб зберегти цю красу в цілості на довгі роки й забезпечити комфортний мікроклімат у приміщенні, необхідно подбати про належну гідроізоляцію скляної покрівлі. Ремонт скляних дахів має свої особливості, які пов'язані з наявністю похилих частин, де часто накопичується вода. Саме тому фахівці повинні подбати про належну герметизацію всієї конструкції.

Конструкція скляної покрівлі схожа із зенітними ліхтарями й також має в своїй основі стійко-ригельну систему. Але відмінністю є малий кут нахилу. Також дах - односхилий. Це призводить до накопичення води й талого снігу на поверхні. Тому при встановленні або ремонті скляних дахів велика увага приділяється питанню гідроізоляції. Це допомагає уникнути протікань, які псують усе враження від такої чудової конструкції. Попадання непотрібної вологи також може стати причиною утворення грибка та цвілі.