Вимірювання тепловтрат будинку та будівельних об'єктів. Обстеження тепловізором і розрахунок енергоефективності.

 

Термографія - це спеціальна послуга, що допомагає виявляти проблеми герметичності огороджувальних конструкцій, таких як вікна, двері, стіни, перекриття, підлога, а також у системах опалення, гарячого водопостачання, електричних мережах. Унаслідок виникнення даних проблем значно збільшується споживання електричної та теплової енергії. Люди в приміщенні можуть страждати через постійно знижену температуру внаслідок великих втрат тепла.

Тепловізорний контроль виявляє місця великих втрат тепла (тобто дефекти ізоляції), області підвищеної вологості зовнішніх стін, покрівлі, підвалів тощо. Діагностика приладом проводиться в певній довжині спектра, а саме 8-14 мкм. У ході дослідження фахівці будують карти температури поверхонь, у процесі спостереження за динамікою теплообмінних процесів розраховують теплові потоки.

 

Що пропонує наша компанія

 

Ми надаємо цілий комплекс інженерно-консультаційних послуг при вимірюванні тепловтрат будинку та будівельних об'єктів. До спектру робіт компанії входить розробка рекомендацій з організації тепло- і гідроізоляції будівель житлового та промислового призначень.

 

•    Обстеження зовнішніх огороджувальних конструкцій

Оцінюємо технічний стан та рівень теплозахисту. У результаті складається список рекомендацій щодо ремонту зовнішніх будівельних конструкцій та облаштування теплоізоляції більш сучасними матеріалами та надійними технологіями.

 

 •    Енергоаудит

Це тепловізорний моніторинг енергетичних характеристик об'єкта. Це обстеження передбачає вимір і розрахунок показників енергоефективності будівлі та їх порівняння з нормативними показниками. У результаті замовник отримує енергетичний паспорт будівлі, необхідний при роботі з реконструкції, капітального ремонту або при плануванні нового будівництва. Проводиться консультація експерта з питання усунення тепловтрат.

 

 •    Оцінка якості фактичної теплоізоляції об'єкта

Дослідження також проводиться за допомогою тепловізора. Це неруйнівний метод, який дозволяє оцінити якість проведених будівельних робіт або заходів із теплоізоляції приміщень, а також виявити місця тепловтрат і промерзань.

 

 •   Розробка проектів, консультації та контроль

Проводимо розробку всієї проектно-кошторисної документації з облаштування теплоізоляції житлових і промислових будівель. Детально розписуємо всі роботи, технології та матеріали. Даємо консультаційні послуги в ході виконання проекту, контролюємо якість робіт.

 

Також ми проводимо:

 - Тепловізорний аналіз стаціонарного та мобільного холодильного обладнання (причепів із рефрижераторами, холодильних камер тощо.)

- Визначення глибини залягання труб опалення в підлозі або стіні.

 

Зупинимося трохи детальніше на даних видах послуг.

 

 

Дослідження холодильного обладнання

Не завжди незадовільна робота холодильного обладнання пов'язана з несправністю самої установки. Часто причина криється в ізотермічній камері, тобто в зовнішніх панелях. Негерметичність їх примикань дозволяє теплому повітрю проходити в камеру, що становить небезпеку для продуктів, що транспортуються або зберігаються.

 

 

Визначення труб гідравлічного теплої підлоги

Цей процес у середньому займає всього 30 хвилин і з високою точністю дозволяє визначити глибину розташування прихованих труб опалення. Навіщо це потрібно? У сучасних квартирах усі труби опалення розміщені в стяжці підлоги та в стінах, щоб підвищити естетичність приміщення. Тому господарі часто стикаються з питаннями під час проведення ремонтних робіт, коли стіни та підлогу необхідно свердлити або зовсім демонтувати.

 

Якщо ви не знаєте точну довжину опалювального контуру та глибину його залягання, ні в якому разі не варто свердлити навмання. Адже при цьому висока ймовірність пошкодження труб, і усунути таке протікання вийде не дуже швидко, що спричинить додаткові матеріальні витрати.

 

На чому ґрунтується дослідження тепловізором і які проблеми воно дозволяє виявити?

 

Цю послугу ще називають «тепловий (інфрачервоний) контроль». Судячи з назви, можна зрозуміти основний принцип дослідження - прилад виявляє та вимірює кількість тепла (інтенсивність інфрачервоного випромінювання) від поверхні певних об'єктів. На приладах інфрачервоне випромінювання візуально представлено тепловим зображенням. При цьому інфрачервона камера є одним із найбільш поширених типів тепловізорного обладнання.

 

Тепловізорне обстеження складається із зовнішнього та внутрішнього аналізу будівлі. Аудитор при виїзді на об'єкт зможе визначити метод дослідження, й найбільше підходить, залежно від погодних умов та особливостей будівлі. При цьому внутрішнє сканування більше поширене через більш високу точність виявлення джерела теплових втрат. Справа в тому, що тепле повітря не завжди виходить із будівлі крізь стіни по прямій лінії. Якщо втрати тепла виявлені на одній зі стінок, то їх джерело може знаходитися й зовсім в іншому місці з внутрішнього боку стіни. До того ж, зовнішній аналіз тепловізором ускладнює вітряна погода, коли відмінність температур виявити стає складніше.

 

Дослідження тепловізором виявляє:

  • дефекти в цегляній кладці, перекриттях;
  • незадовільне утеплення будівлі;
  • порушення герметичності стиків і монтажних швів між збірними конструкціями;
  • місця будівлі з підвищеною вологістю;
  • витоки тепла через засклені ділянки та вікна;
  • втрати тепла через вентиляцію.

 

Своєчасне виявлення теплових містків і ділянок з підвищеною вологістю допомагає запобігти утворенню в приміщенні прихованих під оздоблювальними декоративними матеріалами цвілі і грибка, які візуально виявити практично неможливо. Але це досить згубно впливає на здоров'я людини: викликає алергічні реакції та серйозні проблеми дихальних шляхів.

 

Теплоаудит промислових приміщень

 

Для промислових споруд тепловізорна діагностика має особливе значення, бо дає змогу економити значні кошти на опаленні великих за площею приміщень або вчасно запобігти неприємностей з обладнанням котельні, потужним електричним обладнанням (трансформатори, електродвигуни), самою проводкою і холодильними установками. Також до позитивних результатів інфрачервоного контролю варто віднести усунення протягів, незначне підвищення температури всередині та терміну експлуатації будівлі.

 

Теплова діагностика самої будівлі дозволяє оцінити рівень герметичності та теплоізоляції, вчасно дізнатися про обсяг теплових втрат і вжити необхідних заходів. При обстеженні теплового обладнання завдяки термограмі виявляються теплові витоки, а також дефекти цегляної кладки навколо котла тощо. Після обстеження замовнику надається звіт із докладним описом місць витоку тепла й рекомендаціями щодо їх усунення.

 

Теплоаудит будинків і котеджів

При цьому проводиться аналіз огороджувальних конструкцій всередині й зовні будівлі. Дослідження допоможе визначити, наскільки якісно було проведено утеплення фасаду, оцінити герметичність і теплоізоляцію покрівлі, якість установлення вікон і дверей. Також будуть виявлені причини утворення грибка всередині приміщення.

Теплоаудит здатний виявити проблеми як на ранніх стадіях, так і давні дефекти.

 

Коли проводити обстеження тепловізором

Важливою умовою можливості проведення якісного дослідження є наявність різниці зовнішньої та внутрішньої температури на об'єкті мінімум 5 градусів Цельсія. Оскільки така різниця практично завжди наявна в холодний період, то найкращий час для замовлення даної послуги - з вересня по травень. Але дослідження цілком можливо проводити цілий рік шляхом штучного охолодження або обігріву споруди, а також улітку до сходу сонця.

 

Що таке тепловізор? Принцип роботи приладу

Тепловізор - це сучасний пристрій, який аналізує циркуляцію повітря в приміщенні, допомагає виявити дефекти конструкції та надати замовнику наочні результати перевірки.

Прилад випромінює інфрачервоне світло і вловлює електромагнітну реакцію поверхонь досліджуваного об'єкта. Завдяки вимірюванню інтенсивності такого випромінювання тепловізор може розрахувати максимальну температуру будь-якої поверхні та визначити місце витоку тепла.

Прилад здатний проаналізувати вхідні дані й відобразити графік температурних перепадів, а також розрахувати оптимальні показники для об'єкта. Тепловізор на своєму екрані створює термограму - це спектрозональна картина циркуляції теплого та холодного повітря в приміщенні. Колірна гамма на зображенні варіюється від насичено червоного до блакитного або синього.

 

Результати дослідження об'єктів тепловізором

 

 •   Матеріальна економія

У разі виявлення дефектів у конструкції або ізоляційних матеріалів можна провести націлений комплекс робіт, який допоможе усунути проблеми, зменшити втрати тепла та споживання електрики або газу. Після проведення робіт із ліквідації всіх проблем можна досягти економії до 45% за оплату комунальних послуг.

 

 •   Швидко й точно

Прилад працює досить точно й не вимагає часу на налаштування або підготовку. Наприклад, звіт за станом вашого будинку в 100 м2 ви зможете отримати буквально через півтори години.

 

 •   Турбота про здоров'я мешканців і працівників підприємств

Дослідження виявляє точні причини утворення грибків, цвілі, протягів, надмірної вологи. Усі ці фактори дуже важливо усунути, щоб зберегти здоров'я людей, які мешкають або працюють у досліджуваному приміщенні.